Tábořiště

Naše tábořiště u Vampoláku

Ranní rosa na louce a chladno v lese při ranních rozcvičkách, západy a východy slunce nad Brzkovem, výpravy do okolím za zvěří, rostlinami či hvězdami a v neposlední řadě noční hry a unavené návraty s baterkou do tábořiště. Vždycky se volá: “Zpátky do tábora!!”  To znamená něco jako “všichni domů”.

Tábořiště se pro mnohé nás skauty stalo druhým domovem. Bez nadsázky. Množství z nás tam pravidelně tráví své první tři týdny prázdnin po několik let a tábořiště i během roku četně navštevuje.
Tábořiště u Vampoláku patří našemu středisku již od roku 1993. U Vampolák je náš rybník minutku chůze od tábora. Kolem podlouhlé loučky protéká potuček, jež ji mírně rozmáčí. Na loučce stojí dřevěný surub obývaný jak přes rok tak jako hlavní velitelství v létě. Je izolovaný a vytápěný kamny. Pohodlně se do něj vleze i 20 osob.

Okolo krásné lesy, oplocenky, březové hájky i seníky, které jsou orientačním bodem pro spoustu našich her. Z blízké studánky bereme pitnou vodu. Nejbližší vesnicí je Brzkov (asi 1,2 km), poté Nížkov kam chodíme do kostela a město Polná a Přibyslav. Vtipné je podotknout, že náš potůček dělí část tábořiště na Moravu a druhou na Čechy.

 

 

 

Během tábora zaplní na tři týdny tábořiště stany, tee-pee a rozroste se malé skautské městečko se stožárem, náměstíčkem, nástěnkou i ohništěm. Těch několik málo řádků o tábořišti by mohlo stačit. Pokud chcete vědět víc, přijeďte se podívat.